Kėdainių rajone nedarbas lapkričio 1 d. pasiekė 8,4 proc.  t.y. 0,9 procentais daugiau nei buvo spalio 1 dieną.

Spalio mėn. į darbo biržą kreipėsi 587 bedarbiai arba 4,3 proc. daugiau negu rugsėjo mėn. Rugsėjo mėn. kreipėsi 562,  rugpjūčio mėn. 390  bedarbių.  
         
Išlieka didesnis besiregistruojančių vyrų skaičius. Iš visų spalio mėnesį registruotų bedarbių 58 proc. vyrai, 42 proc. moterys. Kas penktas bedarbis buvo jaunesnis kaip 25 metų amžiaus, kas antras registruotas bedarbis- kaimo gyventojas.

Per 2009 metų spalio mėnesį į Kėdainių darbo birža kreipėsi net 50 proc. žmonių turinčių profesiją bedarbių).  Iš jų: su aukštuoju išsilavinimu registruoti 34 (6 proc. ) bedarbiai, su aukštesniuoju išsilavinimu – 52 ( 9 proc.) ir kvalifikuoti su profesiniu išsilavinimu-206 (35 proc.). bedarbiai. Neturinčių profesinio pasirengimo 296 (50 proc.) bedarbiai.  

Daugiausia bedarbių registravosi iš UAB „Rivona“- 33,  UAB „Kėdainių konservų fabrikas“ – 13, UAB "Statyba" – 12 , UAB „Kėdainių šiltnamiai“  - 11.

Nuo metų pradžios iki lapkričio 1 d. užregistruota 5456 bedarbiai.

Kėdainių darbo birža spalio mėnesį gavo 3 pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus

Kėdainių darbo birža 2009 m. spalio 15 d. gavo pranešimą dėl LŽŪU Vandens ūkio instituto reorganizavimo. Vykdant reorganizaciją numatoma nuo 2010 m. sausio mėn. 4 d. ir vasario mėn. 28 d. atleisti 24 darbuotojus, iš jų - 11 pensinio amžiaus asmenų.

2009 m. spalio 20 d. taip pat buvo gautas pranešimas dėl Anciškio ŽŪB iškeltos bankroto bylos ir numatomų 28 darbuotojų atleidimo nuo 2009 m. spalio 30 d.

Darbo biržos atstovai susitiko su  LŽŪU Vandens ūkio instituto vadovais bei Anciškio ŽŪB bankroto administratoriumi,  parengė „Prevencinių priemonių, grupės darbuotojų atleidimo pasekmėms švelninti, schemą“. Darbo birža organizavo susitikimus su atleidžiamais darbuotojais (jiems suteikta informacija apie registravimosi darbo biržoje tvarką, įsidarbinimo galimybes, darbo biržos teikiamas paslaugas, galimybes dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse ir kt.). Buvusiems darbuotojams dėl darbo paieškos ir įsidarbinimo galimybių nuo 2009 m. lapkričio 2 d. bus vykdomas individualus konsultavimas.

Darbo birža 2009 m. spalio 20 d. gavo pranešimą ir iš Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos dėl numatomo Kauno APGV Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje Dotnuvos komandos 10 pareigybių panaikinimo nuo 2010 m. sausio mėn. 1 d. Visi dešimt darbuotojų, pagal pasirašytą trišalę sutartį bus perduoti Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai.

Kėdainių darbo biržos darbuotojų teigimu, Kėdainiuose mažėja laisvų darbo vietų, o nedarbas spalio mėnesį vėl padidėjo.

2009 m. spalio  mėn. užregistruotos 144 laisvos darbo vietos, iš jų 125 darbo vietos pastoviam darbui ir 19 darbo vietų terminuotam darbui. Tai 42 (22 proc.) darbo vietom mažiau nei rugsėjo mėn. Pastoviam darbui darbdaviai  pageidavo 3 darbuotojų  su aukštuoju išsilavinimu,  5 su aukštesniuoju išsilavinimu, 68 su profesine kvalifikacija. Kitos darbo vietos registruotos nekvalifikuotam darbui.

Daugiausiai darbdaviai pageidavo sandėlio darbininkų, katilinės kūrikų,  nekvalifikuotų ūkio darbininkų, degalinės operatorių.
                      
Sumažėjo įdarbinimas

Spalio mėnesį įdarbinti 176 ieškantys darbo asmenys. Tai  56 (24 proc.) asmenimis mažiau  nei rugsėjo mėnesį, bet 5 asmenimis (3 proc.) daugiau  nei  per praeitų metų spalio mėnesį. Iš jų įsidarbino patys -31,  susikūrė darbo vietas patys - 16 ir  įdarbinta pagal terminuotas darbo vietas 19 asmenų.

Kėdainių darbo biržos direktoriaus, Kėdainių rajone nedarbas lapkričio 1 d. pasiekė 8,4 proc.  t.y. 0,9 proc. punktu daugiau nei buvo spalio 1 d.,

Kėdainių darbo biržos direktorius apgailestauja, bet lapkričio 1 dieną Kėdainių darbo biržoje buvo registruoti 3262 bedarbiai, tai  10 proc. daugiau  nei spalio 1 dieną.
Griežtai draudžiama Kėdainietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kėdainietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kėdainietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos